Marketing zintegrowanyPozycjonowanie stron wwwFotografia dla firmMarketing społecznościowyStrony internetoweVideo marketing

Potencjał Video Marketingu

Skondensowany przekaz informacji

W epoce nadmiaru informacji filmy oferują treści, które są łatwo przyswajalne i mogą być błyskawicznie zapamiętywane. Materiały video szybko stają się podstawowym źródłem wiedzy i rozrywki w Internecie. Sam YouTube ma ponad miliard unikalnych użytkowników każdego miesiąca i zajmuje drugie miejsce pod tym względem, jeśli chodzi o portale społecznościowe zaraz po Facebook'u. Według badań Cisco w 2017 roku vide będzie stanowić 69% internetowego ruchu konsumenta. Video marketing jest więc dziedziną marketingu, która w najbliższych latach będzie się prężnie rozwijać.

Wysokie zaangażowanie odbiorców

Filmy angażują odbiorców inaczej, niż obrazy i teksty, są bardziej bezpośrednie i wywołują również w większym stopniu reakcje emocjonalne. Pozwalają lepiej doświadczyć wrażenia bliskości, niż za pośrednictwem samego tylko dźwięku, obrazu lub tekstu. Poprzez wrażenie bezpośredniości możemy wywołać nie tylko więcej emocji, ale również pokazać swoje ludzkie oblicze i zostać lepiej zapamiętani. Materiały filmowe wzbudzają silne emocje wśród odbiorców. Potrafią między innymi wzbudzić zaufanie, rozbudzić ciekawość, wzruszyć czy rozbawić. Wysokiej jakości materiały wideo wpływają również na uwiarygodnienie marki i jej lepsze postrzeganie przez klientów.

Lepsza widoczność w Internecie

Odpowiednio zoptymalizowane treści video znacząco wpływają na lepszą widoczność w Internecie. W wynikach wyszukiwania Google, miniatury występują obok adresów stron i mają zwykle wyższą klikalności niż, standardowe strony, co oznacza może się przyczynić do znaczącego zwiększenia ruchu na stronie. Aby wykorzystać potencjał video marketingu należy promować się w wielu różnych kanałach. Trzeba zadbać o to, aby znalezienie filmu i możliwość podzielenia się nim była łatwa. Za sprawą zwiększenia zaangażowania i zaufania, zawartość wideo wpływa na zwiększenie współczynnika konwersji (relacja wizyt na stronie internetowej do realizacji celów np. zakupów). Dzięki temu filmy produktowe stają się coraz bardziej popularne w branży e-commerce.

Odpowiednia strategia

Decydując się na video marketing warto skupić się na opracowaniu odpowiedniej strategii. Począwszy od wyboru grupy docelowej, zarysu tego jaką formę będą miały filmy, gdzie będą umieszczane i jak dystrybuowane, czy będą to pojedyncze filmy, czy też serie. Filmy mają dostarczyć przede wszystkim wartościowych treści.Treści, które dają do myślenia, dostarczają użytecznych informacji, budzą emocje lub zachęcają do działania.